Z čeho vyrábíme


Brusinka obecná

Brusinka lidově červená borůvka, kyselinka, kalina je nízký, stálezelený keřík dorůstající výšky 10-20cm hustě větvený s plazivými a vzpřímenými větvičkami. Brusinka nádherně kvete, od května do červena, květy mají bílou, až starorůžovou barvu, jsou uspořádány do převislých hroznů.

Čtěte více...

Aloe Vera (Barbadensis Miller)

Aloe Vera je až jeden metr vysoká rostlina známá pro své léčivé vlastnosti. V různých kulturách je nazývána mnohými přívlastky, jako např. rostlina života, pramen věčného mládí nebo zázračná aloe.

Čtěte více...

Černý kmín - Černucha setá

Černý kmín (černucha setá) – je asi 35cm vysoká letnička s přímou lodyhou a mnohonásobně dělenými listy s čárkovitými úkrojky. Květ má pět bělavých plátků. Plodem je tobolka s drsnými, temně hnědými až načernalými semeny, které se nazývají černý kmín.

Čtěte více...

Chmel obecný

Chmel obecný je vytrvalá popínavá dvoudomá bylina s hranatou - pravotočivou, až deset metrů dorůstající lodyhou s listy dlanitě tří, až pěti laločnými, na okraji pilovitými. Celá rostlina je žláznatě chlupatá. Samčí květy jsou úžlabních, složitých látech, mají pětilisté zelenavé okvětí a pět tyčinek. Pestíkové květy rostou po dvou a mají jednolisté, tence blanité okvětí.

Čtěte více...

Chrom

V našem těle najdeme malá stopová množství tohoto kovu odpovídající několika stovkám mikrogramů (μg). Chrom je nejznámější svým působením v léčebných kúrách na hubnutí. Díky svým vlastnostem snižuje chuť na sladké a udržuje optimální hladinu cukru v krvi.

Čtěte více...

Dub letní

Dub letní je hojným a výrazným stromem našich lesů a luk, vyskytuje se v doubravách, nebo smíšených lesích i samostatně, od nížin do podhůří, má rád kyselejší písčitou půdu. Dub je rozšířen v celé Evropě, najdeme jej na Kavkaze, v Asii a severní Africe. Od nepaměti byl dub uctíván a zasvěcován různým božstvům, ve velké oblibě je měli Druidové, kteří se scházeli jen v jejich blízkosti. Uctíván byl i ve starém Řecku a Římě, nejen pro své čarovné vlastnosti, ale také pro své léčebné působení, již Diskoridés popisoval svíravé účinky dubu.

Čtěte více...

Eleuterokok ostnitý - Čertův kořen

Další z mých oblíbených bylin, které velmi často využívám v léčbě. Eleuterokoku se také někdy říká Sibiřský ženšen, je to dáno výskytem této rostliny a také podobnými účinky, řekl bych, a moderní výzkumy to potvrzují, že eleuterokok v řadě svých působení klasický ženšen převyšuje.

Čtěte více...

Grapefruit (Citrus paradisi)

Grepfruit a ostatní citroníky mají svoji domovinu především v Asii (najdeme jej ale i v dalších subtropických oblastech na světě) odtud grepfruit jehož botanický název je citroník rajský dovezl v druhé polovině 17 století anglický kapitán Shaddock, z Anglie se pak rychle rozšířil po Evropě. Grepfruit si i přes svou hořkou chuť získal velkou oblibu.

Čtěte více...

Hořčík

V našem těle najdeme malá stopová množství tohoto kovu odpovídající několika stovkám mikrogramů (μg). Hořčík je nejznámější svým preventivním působením proti nemocem srdce a cév.

Čtěte více...

Podporujeme a spolupracujeme

Farmaceutická a kosmetická poradna Benu lékárna  Body Wraps    lekarna.cz         

×